Pojęcie alergii nie jest tylko często używanym, modnym hasłem, oznacza również duży, do dziś ledwo zwalczony problem naszych czasów. Szeroko w świecie obserwowany wzrost zapadalności na alergie jest związany z postępującym rozwojem cywilizacyjnym. Nasze naturalne możliwości adaptacji wyczerpały się już dawno, ponieważ postawiono przed nami zbyt duże żądania. Jesteśmy konfrontowani z wieloma obciążeniami i nie potrafimy sobie z nimi poradzić, ponieważ natura nie wyposażyła nas w odpowiednie zdolności. Organizm reaguje nieuchronnie różnorodnymi objawami chorobowymi ujawniającymi się między innymi jako nadwrażliwość o typie alergii. Alergia określana jest jako wrodzona i dziedziczna gotowość do uczulenia na określone alergeny reagująca objawami klinicznymi takimi jak: astma alergiczna, pokrzywka, katar sienny, alergiczne zapalenie oskrzeli i nieżyt nosa.


Najlepszą metodą leczenia alergii jest terapia biorezonansowa aparatem BICOM.
Bezpieczna, bezbolesna, a co najważniejsze skuteczna.
Leczenie
Leczenie alergii polega na desensybilizacji na drodze odwracania drgań czynnika uczulającego, co stwarza szansę wyleczenia, pod warunkiem znalezienia właściwego alergenu, bądź grupy alergenów powodujących uczulenie. ¬ródła niemieckie określają skuteczność odczuleń na ok.83%. Bezbolesne odczulanie na dany czynnik, bez podawania jakichkolwiek substancji /jedynie odwrócenie drgań alergenu/ trwa od kilku do kilkunastu minut, niekiedy wymaga powtórzenia. Efektywność leczenia podnosi brak kontaktu z alergenem przez okres 2-3 tygodni po terapii. Dlatego eliminację na pyłki kwiatów, drzew traw przeprowadza się wg kalendarza kwitnień, bądź w okresie jesienno-zimowym. W przypadku alergii pokarmowych zaleca się dietę bez czynnika odczulanego. Można również odczulać w okresie pylenia, jeżeli nie będzie efektu stałego, tylko na kilka tygodni, wówczas wykonujemy po okresie pylenia bezpłatne odczulanie. Po wyleczeniu pacjent pozbywa się przewlekłego kataru, swędzenia skóry, duszności czy dotkliwych objawów żołądkowo-jelitowych. Odczulanie jest zupełnie bezbolesne co jest szczególnie istotne w przypadku leczenia dzieci.
Pytania i wątpliwości

Jaka jest skuteczność terapii?
Możemy skutecznie wyleczyć dolegliwości alergiczne pod warunkiem znalezienia właściwego alergenu, bądź grupy alergenów powodujących uczulenie. ¬ródła niemieckie określają skuteczność odczuleń na ok.83%.
Jaka jest różnica między klinicznym leczeniem alergii a terapią biorezonansową?
Nie chcemy krytykować poważnych starań alergologii o rozwiązanie wielorakich problemów diagnostyki, jednak nie można nie zauważyć pewnej bezradności i beznadziejności. Metody serologiczne in vitro, jak również różne testy skórne i na błonach śluzowych są stosowane rutynowo i stanowią dla wielu lekarzy podstawę alergologii klinicznej, co jednak nie oznacza, że wyniki są rzeczywiście wiarygodne. Podstawą tego leczenia jest karencja i odczulanie. Odczulanie nie odnosi skutku.
Terapia lekowa ("nakręcana przez firmy farmaceutyczne) jedynie działa przeciw objawowo lub zmniejsza nasilenie symptomów alergii. Terapia za pomocą urządzenia BICOM powoduje wygaszenie alergii. Aparat analizuje informacje w drganiach alergenu, następnie przesyła ją pacjentowi w postaci drgań odbitych lustrzanie. Następuje nakładanie obu fal i dochodzi do redukcji informacji fali do zera (wygaszenie).

Czy można leczyć jednocześnie wiele rodzajów alergii?
Jeżeli pacjent cierpi na wiele alergii, można poddać je terapii podczas jednego zabiegu, lecz nie jednocześnie, a jedna po drugiej.

Czy terapii mogą zostać poddane dzieci?
Tak. Leczenie alergii u dzieci przy pomocy terapii biorezonansowej jest wysoce skuteczne. Odczulanie jest zupełnie bezbolesne co jest szczególnie istotne w przypadku leczenia dzieci.

Czy terapia uzależniona jest od kalendarza pyleń?
Efektywność leczenia podnosi brak kontaktu z alergenem przez okres 2-3 tygodni po terapii. Dlatego eliminację na pyłki kwiatów, drzew traw przeprowadza się wg kalendarza kwitnień, bądź w okresie jesienno-zimowym. W przypadku alergii pokarmowych zaleca się dietę bez czynnika odczulanego.

Na czym polega terapia biorezonansowa?
Głównym celem terapii biorezonansowej jest aktywowanie własnych sił regulacyjnej organizmu i uwolnienie od zaburzających patologicznych wpływów w takim stopniu, jaki jest konieczny do wyzdrowienia.

Jak działa aparat BICOM?
Działanie aparatu polega (w wielkim skrócie) na regulowaniu fal elektromagnetycznych w organizmie pacjenta. Drgania własne pacjenta odbierane są przez elektrody doprowadzone poprzez przewód od urządzenia terapeutycznego, tam zostają elektronicznie opracowane (np. zmienione w obraz lustrzany) i powracają do pacjenta jako drgania terapeutyczne

Czy terapia jest bezpieczna?
Terapia biorezonansowa z zastosowaniem aparatu BICOM jest bezpieczna i bezbolesna. Pacjenci szczególnie chętnie korzystają z niej, ponieważ jst tania i skuteczna.
Przy pomocy terapii biorezonansowej leczy się wiele innych dolegliwości i schorzeń (nałogi, depresje, zwiększa się odporność organizmu). Może być również stosowana u dzieci.

Jakie są przeciwwskazania do korzystania z terapii?
Przeciwwskazania do terapii biorezonansowej to:
ciąża
alkohol we krwi
rozrusznik serca
 
Wykonanie: GrafMedia